TAJOMNÁ PSYCHOTRONIKA

psychotronika

Počas mojej nedávnej pracovnej cesty v USA, som navštívil mnohé pracoviská, ktoré sa zaoberajú alternatívnymi terapiami. Kreatívne centrum terapií je združenie, v ktorom sa stretávajú terapeuti z celej Ameriky. Pokúsim sa vám reprodukovať to podstatné, ako chápu psychotroniku americkí kolegovia.

oddelovačik

Psychotronika je interdisciplinárny vedný odbor, študujúci distančnú interakciu medzi organizmami a vonkajším prostredím, ktoré sú podmienené aktivitou duše, uvedomovanými percepčnými procesmi. Psychotronika skúma informačné a energetické vlastnosti týchto interakcii, a tak pomáha poznávať a objektivizovať doteraz neodhalené rezervné možnosti človeka, živej hmoty a tak prispievať k poznávaniu sveta. Výskum v psychotronike prechádza v súčasnej dobe kvalitatívnou premenou. Niektoré špičkové pracoviská zotrvávajú pri tradičných metódach výskumu, ktoré sa stali všeobecne známe v prvých dvoch dekádach minulého storočia. Niektoré pracoviská prekročili hranice poznatkov psychológie a psychiatrie a nechávajú priestor vplyvu ostatných vedných disciplín.

Poznávanie tajomstiev psychotroniky otvára cestu k vzájomným vzťahom psychológie a ostatných vedných disciplín. Vzniká tu úplne nový priestor, ktorý je úzko spätý s modernou fyzikou, ktorá sa súčasne dotvára a je ešte v štádiu teórii a hypotéz. Od založenia prvej spoločnosti, ktorá v Anglicku robila úvodné výskumy, poznanie ľudstva zostáva takmer na rovnakej úrovni. Najmodernejšie výskumné metódy akceptujú najhlbšie podstaty psychiky človeka, ale odborná i laická verejnosť je ešte stále značne skeptická. Je potrebné si uvedomiť, že výskum tejto doteraz tabuizovanej a tajomnej oblasti ľudskej psychiky trvá len niečo viac ako sto rokov. Čo je to ale sto rokov vo večnosti, alebo v kozme? Bádanie ľudstva v makrosvete a mikrosvete je skutočne ešte len v plienkach.

Hlavnou úlohou psychotroniky je doplniť zákonitosti živého i neživého obrazu sveta novými psychologickými, fyzikálnymi a biologickými poznatkami, ktoré sú odvodené z určitých skrytých prejavov ľudskej psychiky a popri tom hľadať ich praktické uplatnenie v bežnom živote. Hlavnou úlohou psychotroniky sa stáva hľadanie novej formy energie, ktorá pôsobí v človeku, dokázať experimentálne jej existenciu a nájsť miesto odkiaľ sa berie. Obrazne možno povedať, že klasický pohľad na psychotroniku sa začína meniť na obraz o bionike človeka. Sekundárnou úlohou psychotroniky je poskytnúť nové poznatky iným vedným disciplínam, hlavne filozofii, psychológii, fyzike, medicíne a iným, a tak pomáhať utvárať komplexný pohľad na obraz o človeku a o obraze vedeckého sveta vôbec.

PSYCHOTRONICKÉ POJMY:

Americkí kolegovia pri stanovení jednotlivých termínov pre psychotronické fenomény sa opierajú predovšetkým o najčastejšie používané termíny tak, aby vylúčili nesprávne interpretácie a všetok balast bulváru a mnohých laikov a fantastov.

PSYCHOTRONIK – je vedecký pracovník, ktorý skúma predmety a javy patriace do oblasti psychotroniky. Psychotronike sa môžu venovať prevažne vedeckí pracovníci prislúchajúcich vedných odborov, pričom výsledky výskumných metód navzájom napomáhajú spoločne pochopiť podstatu javov.

SENZIBIL a ani LIEČITEĽ – sa nepokladajú za psychotronikov, pretože títo neskúmajú podstatu javov, ale iba pracujú s prejavmi energoinformačného systému. Do oblasti psychotroniky rovnako nepatria rôzne sekty a ani sektológ – profesionál zaoberajúci sa sektami. Rovnako sem nepatria ani praktizanti Silvovej metódy, či REIKI a podobní praktizujúci.

ENERGOINFORMAČNÝ SYSTÉM – jeho pomocou získava informácie senzibil, ale do určitej miery každý človek. Jedná sa o rôzne spontánne prejavy v živote, keď je jedinec schopný získať informácie telepatiou, jasnovidnosťou, či psychokinézou.

BIOINDIKÁCIA – je schopnosť živého organizmu snímať informácie o prostredí v ktorom sa jedinec nachádza, ktoré psychotronika rozdeľuje na vonkajšie a vnútorné prostredie. Vonkajšie prostredie je chápený priestor mimo subjekt a vnútorné prostredie je chápaný priestor ohraničený subjetom a všetko vo vnútornom priestore subjektu. Obe prostredia uchovávajú o sebe informácie, pričom živá hmota je schopná s týmito informáciami pracovať.

BIOKOMUNIKÁCIA – je schopnosť živých organizmov vzájomne komunikovať, distančne si vymieňať informácie pomocou vlastných mechanizmov, ktoré sa uplatňujú aj za hranicami rozsahu schopností zmyslov, percepčné a receptorické činnosti. Kvalita prenášaných informácii zodpovedá stupňu organizovanosti živej hmoty.

DERMOKOGNÍCIA – je schopnosť živého organizmu, pri ktorej je možné pomocou receptorov kože odčítavať informácie z predmetov, ktoré prídu do styku s kožou, ale sú v jej blízkosti. Pri dermokognícii sa uplatňujú aj také vlastnosti kožných receptorov, ktoré presahujú tradičné vlastnosti prisudzované zmyslu hmatu.

BIODIAGNOSTIKA – je pomocná diagnostická metóda, ktorá využíva okrem informácii získaných pomocou tradičného rozsahu zmyslov a verbálnej komunikácie aj schopnosť ľudského organizmu lokalizovať na biologickom objekte zmeny v štruktúre vonkajších a vnútorných energetických polí, ktoré súvisia so začínajúcou alebo už prebiehajúcou patológiou.

BIOTERAPIA – je pomocná terapeutická metóda, ktorá cielene využíva možnosti priameho energetického a psychického pôsobenia na chorý organizmus s cieľom zlepšenia jeho psychosomatického stavu.

BIOAKTIVÁCIA – je schopnosť živého organizmu vyvolať vo vonkajšom prostredí energetické informačné zmany, ktoré sa prejavia štrukturálnou premenou sústav a systémov, pripadne vyvolá vznik nových štruktúr. Tieto zmeny bývajú priamo zmyslovo vnímateľné, alebo objektívne merateľné.

BIOLOKÁCIA – je schopnosť organizmu detekovať informácie o vonkajšom prostredí prostredníctvom fyzikálnych polí, prípadne využitím viac či menej rozvinutej biotelegnostickej schopnosti jedinca.

DISKONTINUITNÉ ZÓNY – sú lokality, kde pod pôsobením prirodzenej či umelo vyvolanej nehomogenity, alebo radiácie podložia zemského povrchu dochádza k zmene fyzikálnych polí nad terénom. Tieto zmeny fyzikálnych polí môžu na živé organizmy pôsobiť pozitívne, negatívne a indiferentne. Diskontinuitné zóny, ktoré pôsobia na živý organizmus negatívnym spôsobom sa nazývajú geopatogénne zóny.

PSYCHOTRONICKÝ VÝSKUM:

  • Vedeckí pracovníci musia poznať a musia byť schopní využívať metódy podobných vedných disciplín a zároveň rešpektujú zvláštnosti a jedinečnosti psychotronických fenoménov.
  • Ak sa vyčerpajú možnosti využitia metód známych vedných odborov, alebo sa ukáže, že tieto možnosti sú nedostatočné pre výskum sledovaného fenoménu, potom vedeckí pracovníci sú povinní vypracovať nové výskumné metódy. Pritom je potrebné neustále pamätať na to, že v ktorejkoľvek fáze výskumu sa stále možno oprieť o známe a osvedčené metódy.
  • Vzhľadom na skutočnosť, že v popredí záujmu je človek v prirodzenom prostredí, kde sa skúmané fenomény vyskytujú spontánne, je potrebné si uvedomiť, že laboratórne experimenty treba čo najviac prispôsobiť prirodzenému prostrediu.
  • Ak psychotronika vychádza z predpokladu že skúmané fenomény sú podmienené mohutnosťou duše, potom mohutnosti našej duše sa prejavujú ako súčasť všetkozjednocujúceho, všemocného, harmonizujúceho činiteľa. Tento predpoklad dáva výskumným metódam nové dimenzie a rozširuje ich variabilitu a vnáša do výskumu etické hľadisko. Dosiahnuté výsledky výskumu nesmú byť zneužité proti človeku a prírode.

 

Príspevok poslal Ing. Igor Švajtner z Bratislavy

Spracoval PhDr. Peter Surovka, PhD. psychosociálny poradca a terapeut

 

 

 

 

 oddelovacS dôverou sa na nás môžete obrátiť, my Vám radi pomôžeme k úspechu !