BIBLIOTERAPIA

biblioterapiea1

BIBLIOTERAPIA

Biblioterapia je terapeutická metóda (súčasne aj metóda psychoterapie), ktorá využíva liečebné prvky rôznych literárnych žánrov k dosiahnutiu stanovených cieľov. Pracuje s „hotovou“ literárnou tvorbou, ako aj s vlastnou tvorbou. V literatúre možno nájsť množstvo pocitov (pozitívnych, negatívnych), konfliktov, problémov, často korešpondujúcich s prežívaním klienta.

Biblioterapiu aplikujeme najmä u dospievajúcich a dospelých klientov, schopných reflektovať svoje prežívanie a zvolené techniky. Môže prebiehať vo forme individuálnych, ako aj skupinových stretnutí. V rámci biblioterapie využívame napríklad prácu s poviedkou, románom, rozprávkou, písanie denníkov, listov, odkazov, básní (poetoterapia), scenárov, tvorbu časopisu. U starších detí a mládeže sa osvedčila aj práca s comicsom a humorom.

Ako liečebná metóda sa začala používať už v starovekom Grécku a Alexandrii. V 18. a 19. storočí bolo jej praktizovanie rozšírené v Anglicku, Nemecku, Francúzsku a Škótsku.

NAŠA PONUKA:

“KREATÍVNE PÍSANIE” – je názov projektu, kde sa stretávajú záujemnci o krásu písaného slova. Stretnutia realizujeme pod vedením skúseného profesionála, ktorý frekventantov zasvätí do tajomstiev histórie písomníctva a naučí ich správne hre so slovíčkami.

Ak sme Vás inšpirovali, prihláste sa!

oddelovac

 

POSKYTOVANÉ PSYCHOSOCIÁLNE PORADENSTVO JE PRIVÁTNE,
NIE JE UZAVRETÝ ZMLUVNÝ VZŤAH SO ZDRAVOTNÝMI POISŤOVŇAMI
A PRETO SA NEVYŽADUJE ODPORÚČANIE OD ŽIADNEHO LEKÁRA.

 

Poučenie pre klientky a klientov:
Psychosociálne poradenstvo poskytnuté klientovi je len odporúčaným postupom pre klienta, preto psychosociálny poradca za finálne vyriešenie problému nenesie žiadnu zodpovednosť. Je na klientovi, akým spôsobom sa rozhodne svoj problém riešiť, pričom na jeho slobodnú voľbu naša spoločnosť, ani psychosociálny poradca nemá žiaden dosah.

 

PhDr. Peter Surovka, PhD.
psychosociálny poradca, pedagóg a terapeut
0903 36 20 58
0904 66 44 90

oddelovačik

AK MÁTE PROBLÉM, NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ!

SÍDLO SPOLOČNOSTI:
Social Media
Hroncova 3
040 01 Košice

TELEFÓNNE ČÍSLA: 
+421 903 36 20 58
+421 904 66 44 90

oddelovac

KONTAKTNÝ FORMULÁR:

Vaše meno (povinné)

Vaša adresa(povinné)

Váš email (povinné)

Telefón

Predmet

Vaša správa

oddelovac

VY MÁTE PROBLÉM, MY POZNÁME RIEŠENIE !

 

 

 

NAJ.sk